AKTUALITY

ROZMÝŠĽATE NAD TÝM, ŽE ZAČNETE PODNIKAŤ?
TAK TREBA NIEČO PODNIKNÚŤ!

Záujem o Podnikateľku Slovenska značne stúpol

Jubilejný 20. ročník súťaže Podnikateľka Slovenska láka. Presvedčil nás o tom už samotný počet prihlásených súťažiach. Kým vlani malo záujem zabojovať o víťazstvo zhruba sedem desiatok dám, tentoraz sme hravo prekročili stovku.

Do 2. januára, kedy sme stanovili uzávierku prihlášok, využilo možnosť prihlásiť sa prostredníctvom našej stránky www.podnikatelkaslovenska.sk až 118 podnikateliek. „Som milo prekvapená toľkým záujmom. Aj to ma utvrdzuje v presvedčení, že o podnikanie žien je na Slovensku čoraz väčší záujem,“ teší sa riaditeľka súťaže Lucia Veselská.

Aj Veselskú nadchol veľký záujem v kategórii Začínajúca podnikateľka, kde evidujeme až 37 uchádzačiek. Druhou najpočetnejšie zastúpenou kategóriou je Inovatívna podnikateľka s 30 prihláškami. Tridsiatku atakovala aj Výnimočná podnikateľka s 30 uchádzačkami. Najmenej nominantiek evidujeme v Úspešnej živnostníčke – 21 prihlásených.

Prvý pohľad do portfólia záujemkýň o súťaž, ktorú opäť organizuje Slovak Business Agency, naznačuje mnohé. Teraz je na ťahu odborná porota, ktorá z prihlásených vyberie v každej kategórii tri finalistky. O víťazkách následne rozhodnú hlasy verejnosti. Víťazky vyhlásime 20. februára v Historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave.