O súťaži

CHCEME OCENIŤ ŽENY, KTORÉ UŽ TERAZ SVOJÍM PODNIKANÍM TVORIA BUDÚCNOSŤ NIELEN PRE SEBA, ALE AJ PRE KOMUNITU, REGIÓN A CELÉ SLOVENSKO A PODNIKANIE VNÍMAJÚ AKO NIEČO, KDE JE MOŽNÉ PREPÁJAŤ TRADIČNÉ HODNOTY V KOMBINÁCII S INOVÁCIAMI A TVORIŤ AJ ZISK

Príhovor

Lucia Veselská

riaditeľka súťaže Podnikateľka Slovenska

Vážené dámy, vážení páni,

Dvadsaťjednotka v kombinácii s vekom značí vo viacerých krajinách dospelosť, no dovolím si tvrdiť, že Podnikateľka Slovenska, ktorej 21. ročník máme pred sebou, dospela už dávnejšie. Ešte stále mám pred očami dojímavé momenty z jubilejného 20. ročníka galavečera súťaže, ktorý opäť zorganizovala naša agentúra Slovak Business Agency. Utvrdil ma v presvedčení a odhodlaní ponúkať našim kreatívnym podnikateľkám ďalšiu možnosť previesť svoje zámery a obchodné nápady, z ktorých neskôr profituje celá krajina.

Teším sa na 21. ročník a dúfam, že bude rovnako obohacujúci ako ten predchádzajúci. Do záverečného finále v historickej budove NR SR v Bratislave sa síce prebojovalo len dvanásť finalistiek, no drvivá väčšina prihlásených prezentovala odvahu a schopnosť zaujať svojím podnikateľským zámerom. Ich príbehy dotvárali kolorit súťaže, ktorá si už vydobyla pevné miesto v súkromnom podnikateľskom sektore.

Bolo pre mňa cťou oceňovať tie najlepšie podnikateľky a vnímať ich životné cesty za vysnívaným cieľom. Neboli bez prekážok. Tie nám vystavuje aj súčasná neľahká doba, no s o to väčším zápalom sme sa rozhodli vrhnúť do nasledujúceho ročníka.

Súťaž nám ponúka možnosť nielen vyrozprávať nové podnikateľské príbehy a oceniť ďalšie neobyčajné nápady či húževnatosť pri ich napĺňaní, no zároveň aj prezentovať schopnosti našich podnikavých dám. Som si istá, že aj nadchádzajúci ročník naplní krédo súťaže: Úspešné ženy budujú úspešné Slovensko.

Je povznášajúce každoročne zisťovať, koľko kreativity, húževnatosti aj nezlomnosti dokážeme my, ženy, do cesty za svojou predstavou investovať. A to často popri úlohe matiek, manželiek či partneriek. Aj hlasy víťaziek uplynulého ročníka nás inšpirovali, aby sme v súťaži pokračovali. Ženy si oceniť zaslúžia.

Milé dámy, všetkým vám patrí vďaka. Víťazkám aj tým, ktoré sa v prvých dvoch dekádach súťaže medzi ocenené nedostali. Vydržte. Ste ozdobou spoločnosti a príkladom hodným nasledovania. Som hrdá, že Slovak Business Agency aj naďalej kráča po vašom boku.

Martin Holák

generálny riaditeľ SBA

Vážené dámy, vážení páni,

jubilejný 20. ročník súťaže Podnikateľka Slovenska ponúkol nielen strhujúcu súťaž, ale aj februárový galavečer, po ktorom sa na našu agentúru, sypali slová chvály, vďaky i dojatia zúčastnených dám. Od tých čias ubehlo šesť mesiacov, turbulentnejších, než si človek dokázal predstaviť. Máme novú vládu, vďaka pandémii koronavírusu unikátnu ekonomickú situáciu, ktorá aj mnohým podnikateľkám prichystala krušné časy.

Ženské podnikanie však zostáva jednou z hybných síl spoločnosti a preto nás ani na chvíľu nenapadlo uvažovať o konci či prípadnej prestávke v organizovaní súťaže. Podporiť ženské podnikanie má stále zmysel a je pre nás cťou byť pri tom aj pri vstupe do tretej dekády podujatia. Pevne verím, že 21. ročník súťaže bude znovu prehliadkou kreativity a schopností podnikateliek v rôznych oblastiach. Prehliadkou podnikateľského nadšenia, ktoré prispieva k pozitívnemu obrazu Slovenska – krajiny, kde sa už viac než tri dekády dá slobodne podnikať a plniť si aj tie najsmelšie sny.

Na rozbeh niekedy naozaj stačí málo a som hrdý na to, že Slovak Business Agency aj takto podáva našim podnikavým dámam pomocnú ruku. Organizovať súťaž, ktorá stimuluje podnikateľského ducha a zvyšuje zamestnanosť v súkromnom sektore vnímame ako spoločenskú zodpovednosť a šancu predviesť pozitívny dopad, ktorú Podnikateľka Slovenska prináša v regiónoch celej krajiny.

Teší nás byť pri tom znovu a pevne verím, že nás čaká ďalší nezabudnuteľný ročník, počas ktorého sa naše podnikateľky znovu predvedú v tej najkreatívnejšej forme. Už 21. z čoho mám rovnako nesmiernu radosť.