AKTUALITY

ROZMÝŠĽATE NAD TÝM, ŽE ZAČNETE PODNIKAŤ?
TAK TREBA NIEČO PODNIKNÚŤ!

Veríme v silu žien, hovorí Radoslav Červenec, generálny riaditeľ Brokeria, a. s.

Vaša spoločnosť sa dokázala presadiť medzi najväčšími sprostredkovateľmi finančných služieb, dokonca vás v minulosti označili za skokana roka. Čomu vďačí firma za svoj úspech? Čo sú jej hlavné devízy?

Výsledok nášho rastu je odrazom kvalitnej práce našich sprostredkovateľov a dobre nastavených štrukturálnych procesov. Nie je jednoduché rásť na trhu, ktorý je už značne rozdelený. No čísla za posledné dva roky jasne poukazujú, že sme nastavili správny smer, ktorý vyhovuje ako klientom spoločnosti, tak aj jej pracovníkom.

Naša výnimočnosť spočíva v tom, že nielenže zapájame do riadenia kľúčových spolupracovníkov, ale sa s nimi o dosiahnutý zisk vieme aj podeliť. Od samotného začiatku sme náš model fungovania budovali tak, aby dával príležitosť súčasným, ale i budúcim spolupracovníkom participovať na trhovom úspechu spoločnosti a získať tak za svoje výkony lukratívnu odmenu v podobe podielu na zisku a kmeňových akciách.

Brokeria sa pohybuje na trhu a vo finančnom sektore už nejaký čas. Aký je podiel žien v tejto sfére?

Rastieme aj z pohľadu počtu sprostredkovateľov, kde sme mali ku 30.9. 2019 vyše 820 spolupracovníkov a z toho 67% tvoria ženy.

Je dnes ťažšie získavať dôveru klientov ako v minulosti?

Spolu s rekordným rastom sa ukazuje, že vieme svojim klientom prinášať profesionálne, trvalé, spoľahlivé a seriózne riešenia. 31.350 spokojných klientov, 25.470 podpísaných zmlúv hovoria za všetko. Sú zrkadlom toho, že sa nám stále viac darí získavať sympatie u klientov, čo je snom snáď každého podnikateľa.

Aké ciele si kladie Brokeria do nadchádzajúcich rokov?

Určite chceme osloviť do spolupráce ešte viac mladých ľudí. Dnes je doba Startupov. U nás si každý môže realizovať ten svoj. Máme „know how“, vášeň a dostatok skúseností, aby sme v tom pomohli. Pre našich finančných sprostredkovateľov vytvárame motivačné prostredie a stabilné zázemie. Pracujeme s talentmi, neustále zlepšujeme náš vzdelávací program a máme jedinečný kariérny plán.

Prečo sa Brokeria rozhodla stať hlavným partnerom súťaže Podnikateľka Slovenska?

Veríme v silu žien. 67% z Brokerie tvoria ženy a len 33% muži. Brokeria je spoločnosť, kde si môžu splniť svoj sen o podnikaní a veľa našich súčasných spolupracovníčok to aj dokazuje. Vedia úspešne skĺbiť rolu ženy aj v tvrdom svete financií, ktorý je dominantou mužov.

Ako vnímate podnikanie žien na Slovensku?

Ženy sú usilovné, pracovité a do všetkého sa púšťajú s nadšením a túžbou veci zmeniť k lepšiemu. Sme radi, že práve ženy podnikateľky sú súčasťou našej spoločnosti a že sme im mohli pomôcť pri vzraste. Pre nás sú nenahraditeľné.

Vidíte nejaký zásadný rozdiel v podnikaní mužov a žien?

V našom biznise je tá skúsenosť zameraná na financie. Klientom ponúkame možnosť reálneho nastavenia ich finančného plánu. Zdravé financie sú základným pilierom v rodinnom rozpočte. Ženy sú v tomto uveriteľnejšie pre našich klientov. Už len keď si uvedomíme kto drží „kasu“ v rodinnom rozpočte? Vnímame to tak, že úspešné ženy majú tú praktickejšiu stránku v sebe, potrebujú mať jasne nastavené plány, rozpočty, zaujímajú sa detailne na oblasti, do ktorých investujú.

Mali ste v minulosti možnosť sledovať aspoň čiastočne súťaž Podnikateľka Slovenska?

Áno, súťaž Podnikateľka Slovenska sme sledovali aj minulý rok a podporovali tak talentované podnikateľky, ktoré boli nominované.

Aké ďalšie projekty ste sa v poslednom čase rozhodli podporiť?

Podporujeme projekty, ktoré dávajú zmysel. Ktoré podporujú aktivity, zdravé podnikanie, nové nápady a mladých ľudí.

***Profesionálny tím spoločnosti Brokeria, a.s. tvoria skúsení manažéri a obchodníci, ktorí na trhu pôsobia už viac ako 10 rokov. Spoločne si zakladajú na profesionálnom prístupe a záleží im na spokojnosti svojich klientov.

Spolu tvoria budúcnosť a považujú sa za stabilného partnera, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa správne v otázke financií.

V spolupráci s finančnými odborníkmi a spoločnosťami, prináša spoločnosť Brokeria, a.s. kvalitné finančné produkty. Dôkazom tvrdej práce spoločnosti je vyše 20 000 spokojných klientov a viac ako 30 000 sprostredkovaných zmlúv.

Viac na:

https://brokeria.sk/