AKTUALITY

ROZMÝŠĽATE NAD TÝM, ŽE ZAČNETE PODNIKAŤ?
TAK TREBA NIEČO PODNIKNÚŤ!

Každý deň začínam odznova, priznáva Inovatívna podnikateľka 2019 Jana Bednárová

Výherkyňa v kategórii Inovatívna podnikateľka, Bratislavčanka Jana Bednárová, dodnes nevie, kto ju do súťaže prihlásil. „To naozaj netuším, ale môjmu neznámemu fanúšikovi ďakujem. Bolo to prekvapenie, keď som jednu sobotu chystala deťom obed a zavolali mi, kedy sa prídem odfotiť. Vraj ma vybrali. To, že som sa napokon stala celkovou víťazkou mojej kategórie som sa však dozvedela až na galavečeri,“ vraví Jana Bednárová.

Kedysi sa živila ako novinárka, dnes vo vlastnej firme Frutia vyrába chutné kytice z ovocia a čokolády. „Je to ocenenie nad bežný rámec, ale dodáva mojej práci zmysel,“ vraví Jana, podľa ktorej sa však podmienky pre podnikanie na Slovensku veľmi nelepšia. Skôr naopak. „Radi by sme boli štedrejší k zamestnancom, viac sponzorovali dobré veci, ale to nie je možné, keďže podmienky sa zhoršujú. Toto ma dosť trápi,“ dodáva.

A čo považuje na svojej práci za najťažšie? „Skutočnosť, že vlastne každý deň začínam odznova. Nemáme žiadne dlhodobé kontrakty. Aj preto sa tešíme každej jednej objednávke. Cítim totiž zodpovednosť voči tomu, čo sa nám podarilo vybudovať,“ netají Inovatívna podnikateľka roka, ktorá si prvenstvo vybojovala v konkurencii s prevádzkovateľkou požičovne vianočných stromčekov Evou Kollárovou a košickou výrobkyňou parfumov Evou Škovranovou.