AKTUALITY

ROZMÝŠĽATE NAD TÝM, ŽE ZAČNETE PODNIKAŤ?
TAK TREBA NIEČO PODNIKNÚŤ!

Je skvelé pomáhať ľuďom, tvrdí víťazka kategórie Začínajúca podnikateľka Michaela Šišková

Ani herečka Lucia Siposová, ktorá v Bratislave prevádzkuje jedinečný kabaretný klub. Ani majiteľka prvého bezobalového obchodu v Trenčíne Martina Novotová. Víťazkou kategórie Začínajúca podnikateľka, v ktorej v rámci jubilejného 20. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska bojovalo rekordných 37 prihlásených dám, sa stala Bratislavčanka Michaela Šišková.

Šišková v rámci v rámci firmy DNA ERA ponúka testy DNA, ktorých cieľom je poukázať na genetické riziko a následné nastavenie si prevencie tak, aby bol človek na základe výsledkov schopný upraviť si životosprávu a viesť kvalitnejší život. „Už fakt, že som bola nominovaná a dostala sa do finálovej trojice bol mojou osobnou výhrou. Víťazstvo ma zaskočilo a prekvapilo, no som zaň veľmi vďačná,“ prezradila na slávnostnom galavečeri spoluzakladateľka firmy Šišková.

Absolventka Prírodovedeckej fakulty v Bratislave tvrdí, že sa ku genetike dostala náhodou, no našla sa v nej. „Celé sa to zrodilo tak nejako prirodzene. Boli momenty, keď som od toho chcela aj zutekať, no som rada, že som tak neurobila. V mojej práci sme však stále len na začiatku. Hoci máme veľa klientov a aj ich dôveru, je dôležité držať krok aj so súčasnými trendmi v zahraničí. Je však skvelé vidieť, že vaša práca má zmysel, že naše poznatky a zistenia ovplyvňujú ľuďom život v tom pozitívnom zmysle. Je to taká motivácia do ďalšej práce. Bojovať ďalej,“ vraví Šišková.