ARCHÍV – PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2016

VÍŤAZKY SÚŤAŽE PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2016

JULIANNA HLOŽEK GRMANNOVÁ

PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2016
Absolútnou víťazkou sa stala so svojím jedinečným brandom Oxywater. Pútavý príbeh tejto ženy tkvie v tom, že si vlastnou prácou a vnútornou silou vybojovala ako svoje zdravie, tak i čestné miesto vo svete podnikania.

Impulz pre podnikanie v danej oblasti prišiel v čase, kedy bolo Julianne diagnostikované vysoké štádium onkologického ochorenia. Popri klasickom liečení inklinovala i k liečbe alternatívneho charakteru. Počas tohto ťažkého životného obdobia utrpela dokonca stratu dieťaťa. Juliannina vnútorná sila jej pomohla k tomu, aby v sebe našla energiu, ktorú vložila do svojho druhého dieťaťa. Od prvotnej myšlienky až po zhmotnenie brandu Oxywater ubehli presne 4 roky. Po 4 rokoch podnikania v obore kyslíkových terapií v 1.kyslíkovom centre na Slovensku, Oxyslovakia, sa začala venovať myšlienke inovácií o koncentrovanom kyslíku. Po intenzívnej spolupráci s českými partnermi sa podarila sfinalizovať plánovaná technológia, ktorá ďalej vyústila do vývoja slovenského brandu Oxywater. Dnes je technológia chránená patentom.

„Viem tvrdo pracovať a nevnímam to ako záťaž, nehrozí mi vyhorenie, pretože mám v sebe osobné presvedčenie z vlastnej skúsenosti. Záujem a uznanie prichádza stále viac zo zahraničia ako zo Slovenska, uvidíme ako to bude ďalej. Stretla som sa však s viacerými inovatívnymi podnikateľmi, ktorých najskôr uznali v zahraničí, až po pár rokoch sa etablovali aj naspäť na Slovensku. Vždy, keď niečo nejde podľa mojich predstáv zvyknem si pripomenúť, že Coca Cola predala v prvom roku činnosti 25 fľašiek nápoja.“

VÝSLEDKY 17. ROČNÍKA SÚŤAŽE PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2016

KATEGÓRIA ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA VÍŤAZKA A FINALISTKY KATEGÓRIE ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

VÍŤAZKA

Iveta HRABOVSKÁ, Gentle Jam, Žilina – výroba špičkových džemov s prímesou kvalitných alkoholov.

FINALISTKA

Zuzana PINTÉROVÁ, Aquababy Zuzka, Senec – plávanie batoliat a detí

KATEGÓRIA ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA VÍŤAZKA A FINALISTKY KATEGÓRIE ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

VÍŤAZKA

Eva BALOGOVÁ, Michalovce – výroba káblových zväzkov a častí elektromotorov v chránenej dielni.

KATEGÓRIA VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA VÍŤAZKA A FINALISTKY KATEGÓRIE VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

VÍŤAZKA

Sylvia HOLOPOVÁ, Hotel Hviezdoslav, Kežmarok – rekonštrukcia a prevádzkovanie štýlového boutique hotela.

FINALISTKA

Tatiana NÁTNA, Turčan – auto, s.r.o., Martin – výroba, predaj a servis obytných áut a karavanov.

Špeciálna cena podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho

VÍŤAZKA

Silvia MAHUTOVÁ, Simlogic, s.r.o., Bratislava – tvorba elektronických vzdelávacích kurzov v oblasti medzinárodných štandardov pre finančné vykazovanie (IFRS).