ARCHÍV – PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2015

VÍŤAZKY SÚŤAŽE PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2015

ŽELMÍRA KOMORECHOVÁ

PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2015
Podnikateľka Slovenska 2015- Želmíra Komorechová, Kompava, s.r.o. Vyštudovala potravinársku biochémiu a už počas rodičovských povinností aktívne pracovala s firmou, ktorá vyrábala kojeneckú stravu. Tu prvýkrát nazrela do problematiky zdravej výživy.Následne pracovala v obchodnej firme, kde počas 10 rokov zbierala informácie,skúsenosti a kontakty, ktoré neskôr v plnej miere využila pri vývoji výživových doplnkov.

Od roku 2002 vyvíja spoločnosť Kompava produkty pre športovcov, ktorých účelom je zabezpečiť všetky funkčné látky, ktoré nie sú schopní prijať bežnou stravou. V roku 2007 bola sekcia športových výživových doplnkov rozšírená o sekciu farma doplnkov, ktoré preventívne podporujú zdravie nielen športovcov, ale každého človeka, ktorý sa o svoje zdravie zaujíma a stará. Produkty obsahujú v maximálnej miere prírodné zdroje surovín a sú vyvíjané tak, aby nemali žiaden vedľajší efekt a zároveň boli funkčné.

Keď spoločnosť pred 14 rokmi vznikala, ľudia sa veľmi nezaujímali o zdravie. Doplnky výživy boli určené najmä pre športovcov, prevažne vrcholových, prípadne tých, ktorí si budovali „svalovú hmotu“. Dnes ľudia pokročili obrovským skokom vpred, chcú žiť zdravo. Strava, stres a negativita sú však faktory, ktoré ľudské zdravie ovplyvňujú. Cieľom spoločnosti je preventívne ľudí viesť k zdravému životnému štýlu, podporovať ich snahu v udržaní dobrého zdravia do neskorého veku, prevenciou pomáhať eliminovať negatívne dopady nesprávneho životného štýlu a zároveň pomáhať dosahovať skvelé športové výkony.

„Motivuje ma rýchla doba, ľudia okolo a životný štýl, ktorý sa aj vďaka nám neustále mení v prospech človeka. Je nesmierne príjemné vidieť šťastných a zdravých ľudí, ktorým ste radou či doplnkom pomohli zorientovať sa v zdravej výžive. Každá prejavená vďačnosť vás ženie vpred a dodáva pocit užitočnosti vašej práce.”

VÝSLEDKY 16. ROČNÍKA SÚŤAŽE PODNIKATEĽKA SLOVENSKA 2015

KATEGÓRIA ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA VÍŤAZKA A FINALISTKY KATEGÓRIE ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

VÍŤAZKA

Ľubica MAČUGOVÁ
Cyprianus s.r.o., Poprad – výroba a predaj šperkov z polodrahokamov a hand made kozmetiky

FINALISTKA

Lenka BABINOVÁ
Libresso Books&Coffee, Prešov – prevádzka “kníhkaviarne”, t.j. skĺbenie priestoru, kávy pripravovanej školeným baristom a množstvom kníh

FINALISTKA

Marcela TOKOŠOVÁ
KOVOTVAR v.d., Kúty – strojnícka výroba a kovoobrábanie, zinkovňa

KATEGÓRIA ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA VÍŤAZKA A FINALISTKY KATEGÓRIE ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

VÍŤAZKA

Renáta HERMYSOVÁ
Pezinok – výroba keramických výrobkov v priestoroch chránenej dielne

FINALISTKA

Mária MAČOVÁ
Raslavice – prevádzka módneho salónu DAMA

FINALISTKA

Katarína KLINKOVÁ
Prešov – mentorka, spoluzakladateľka online projektu Staffino

KATEGÓRIA VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA VÍŤAZKA A FINALISTKY KATEGÓRIE VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

VÍŤAZKA

Želmíra KOMORECHOVÁ
Kompava, Nové Mesto nad Váhom – firma v oblasti vývoja, výroby a distribúcie výživových doplnkov pre športovcov

FINALISTKA

Ivana TVRDOVSKÁ
Tvrdovski s.r.o., Štiavnik – cukrárenská výroba podľa tradičných receptúr

FINALISTKA

Zuzana JANDOVÁ
Logopedia s.r.o., Bratislava – poskytovanie zdravotnej starostlivosti v oblasti klinickej logopédie a prevádzka jedinej logopedickej škôlky na Slovensku