OĽGA BUŠO

Family Care Holding, a.s. Haanova 14/A, 851 04 Bratislava

Oľga Bušo je ukrajinského pôvodu, no na Slovensku sa dokázala presadiť aj ako cudzinka v inom štáte. Vyštudovala ekonomickú fakultu Technickej univerzity v Košiciach a keď v deň štátnic dostala ponuku pracovať v energetickej firme, neodmietla. Hoci najskôr zvažovala doktorandské štúdium. Napokon sa vo firme stala finančnou riaditeľkou. Neskôr si v Bratislave otvorila butik s ukrajinskou značkou MUST HAVE.

No do tejto súťaže bola prihlásená s iným inovatívnym nápadom. Volá sa Lásky kvet a ide o jedinečný koncept distribúcie kvetov. Inšpirovala ju k tomu návšteva viacerých svadieb. „Videla som tam obrovské množstvo nádherných kytíc, no aj to, čo sa s nimi stalo potom. A tak som prišla s nápadom. Lásky kvet spočíva v tom, že v priebehu celého roku nosíme neveste kvety od jej hostí. Vždy od konkrétneho hosťa aj s venovaním,“ vysvetľuje Oľga.

V praxi to znamená to, že ten, kto chce neveste, oslávenkyni či promovanej absolventke darovať kyticu a súhlasí s tým, že ju dotyčná dostane neskôr, sa na stránke zaregistruje, vyberie si a zaplatí za kyticu a spoločnosť Oľgy Bušo ju potom obdarovanej žene doručí v stanovený čas. Obdarovaná, ktorá sa musí rovnako zaregistrovať, potom len rozhodne, kedy jej majú kyticu doručiť.

Jubilantka či nevesta tak môžu potom dostávať kytice ešte dlhý čas po slávnosti. „Je to nový unikátny nápad. Pričom sme sa na štandardnú vec pozreli len z iného pohľadu. A musím priznať, že nás neskutočne baví čo robíme, lebo prinášame ľudom radosť. Takto sa môžu tešiť nielen trebárs vo svadobný deň, ale pokojne celý rok,“ vraví Oľga.

Súčasťou každej kytice, ktorú potom firma doručí určenej osobe, je aj individuálne blahoželanie. Priatelia či rodina môžu týmto spôsobom milovanej oslavujúcej osobe dopriať pravidelné pripomínanie jej výnimočného dňa. „Darované kvety z lásky vydržia dlho, ale príde deň, kedy aj tá posledná kytica zvädne. Ženy si zaslúžia, aby ich láska a radosť v podobe rozkvitnutých kvetov obklopovali počas celého roka. A je jedno, aký výnimočný okamih v živote sa v tej chvíli oslavuje.“