AKTUALITY

ROZMÝŠĽATE NAD TÝM, ŽE ZAČNETE PODNIKAŤ?
TAK TREBA NIEČO PODNIKNÚŤ!

Strelkyňa Vadovičová už podnikala a chce si to zopakovať

Naša zlatá strelkyňa Veronika Vadovičová (34) má od extroverta ďaleko. „Som skôr introvert. Taký tichý pozorovateľ,“ priznáva svetová rekordérka a trojnásobná paraolympijská šampiónka. Napriek tomu pozvánku byť v porote 18. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska neodmietla. „Ani som dlho neváhala. Len som si na internete zistila, o čom to celé je. Poznám veľa žien, ktoré podnikajú. Niektoré do toho išli počas alebo po materskej, čo obdivujem. Rada niečo podobné podporím, žena má právo podnikať, fungovať samostatne,“ vraví Veronika. Otvorene priznáva svoj obdiv napríklad k majiteľke firmy Kompava Želmíre Komorechovej, ktorá sa stala jednou z ocenených podnikateliek Slovenska počas 16. ročníka súťaže. „Vždy som ju uznávala. Páčilo sa mi, čo robí ešte predtým, než sa v súťaži dočkala ocenenia,“ netají.

Stíhala aj biznis

Na vozík našu športovkyňu pripútal vrodený rázštep chrbtice, chuti do života však má profesionálna strelkyňa, členka Strediska štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra SR, na rozdávanie. Aj skúsenosti s podnikaním už stihla nazbierať. Jej priateľ Milan Goleňa, z ktorého sa medzičasom stal reprezentačný tréner, viedol biznis zo satelitnou technikou. Ešte pred vlaňajšou paraolympiádou v brazílskom Riu, kde si Veronika vystrieľala dve zlaté medaily, mu Vadovičová s obchodom intenzívne pomáhala. „Sedela som u neho dva roky, predávala, telefonovala, dohadovala zákazníkov. Aktívne asi dva roky. Pamätám si, že raz sme obvolávali zákazníkov a manažovali montérov aj pred pretekmi. Teraz sme s tým skončili, lebo nebol čas pokračovať, ale ja ho chcem dokopať, nech do toho zasa ide, lebo ma to bavilo,“ priznáva Veronika.

Až do sedemdesiatky

Jedným dychom však priznáva, že začína uvažovať aj o rodine. Veronikini bratia majú spolu päť detí a spoločne s nimi strávený čas odvádza elitnú strelkyňu občas iným smerom. „Rada som s nimi, keď mám voľno,“ usmieva sa naša reprezentantka. Budúcoročné majstrovstvá sveta v Južnej Kórei si však vraj ešte určite nenechá ujsť.
„Rok 2017 ide zatiaľ dobre, až nečakane. Dúfam, že sa mi bude dariť aj v tom nasledujúcom.“
Dokedy napokon vydrží profesionálne strieľať netuší.
„Strieľať na vrcholovej úrovni sa dá dlho. Veď najstaršia medailistka v mojom športe má 70 rokov.“