MARTINA HORVÁTHOVÁ

2SIS, s. r. o. Mierová 683/21, 900 24 Veľký Biel

Príbeh značky 2SIS cosmetics sa začal nápadom dvoch sestier pochádzajúcich z Veľkého Bielu. Jedna z nich, ktorá sa venuje dizajnu, oslovila druhú, chemičku, s ideou vyrobiť mydlo. Pre Martinu sa jej práca stala takmer okamžite najväčšou záľubou. „Pustila som sa do výroby prvého mydla, až sa z toho stalo ozajstné hobby.“ Podnikať začali v roku 2016 a odvtedy sa sortiment značky so zameraním na ručnú výrobu prírodnej kozmetiky rozrástol o výrobu a predaj množstva ďalších kozmetických výrobkov podľa Martininých vlastných receptov. V súčasnosti disponujú produktovou rôznorodosťou, sústreďujú sa na výrobu a distribúciu tuhých šampónov, vlasových kondicionérov, tekutých mydiel, sprchových želé, telových masiel či, v neposlednom rade, balzamov na pery.

Martina a jej značka 2SIS si prvenstvo vydobyla v konkurencii 57 prihlásených. Spolu s nimi sa do finále prebojovali ďalšie dve ženy s inšpiratívnym podnikateľským príbehom. Andrea Tesáková stála pri zrode firmy Bayhill, s. r. o., ktorá na Slovensko priniesla úplne nový koncept bielenia zubov, dentálnej hygieny a prevencie. Mária Zábudlá zasa po materskej dovolenke zrealizovala svoj sen o ZeroWaste obchodíku, kde majú zákazníci povolené priniesť si vlastné obaly na jednotlivé potraviny alebo si ich odnášajú v papierových recyklovateľných vreckách. Tým výrazne klesá množstvo odpadu.

Za číslom 2 v názve značky sa ukrýva nielen počet sestier – zakladateliek a podnikateliek, ale aj počet hlavných ingrediencií. Tými sú voda a list. Voda ako symbol čistoty, života, hygieny a jemnosti, pričom list symbolizuje prírodu, bio a hlavne nepoužívanie chemických prísad v produktoch.

Firma dokazuje progresívne myslenie i tým, že podporuje vzdelávanie svojich spotrebiteľov. Vysvetľuje a poskytuje im informácie a vedomosti o škodlivosti syntetických produktov pre zdravie človeka. „Vždy dáme prednosť prírode. Presne tak, ako vy.“ Toto motto firma nasleduje a napĺňa jeho skutočný zmysel. V podobnom duchu potom pristupuje aj k svojim zákazníkom.