AKTUALITY

ROZMÝŠĽATE NAD TÝM, ŽE ZAČNETE PODNIKAŤ?
TAK TREBA NIEČO PODNIKNÚŤ!

Antónia Franeková: „Podnikanie mi dáva voľnosť a možnosť pracovať na sebe“

Rozhovor s Výnimočnou podnikateľkou 2017, Antóniou Franekovou.

Aký prínos má a bude mať víťazstvo v kategórii Výnimočná podnikateľka 2017 pre vás a vaše podnikanie?
Ocenenie „Výnimočná podnikateľka 2017“ mi dodalo ďalšiu chuť a energiu do rozvoja vydavateľstva Media/ST, v ktorom som zakladateľkou. Skvalitňovaním našich služieb ho chcem ďalej rozvíjať. Je to impulz, ktorý ma núti zamyslieť sa nad tým, kam ešte môžeme spieť. Čo ponúka naše odvetvie v rozpätí ďalších dvadsiatich rokov. Ak žijete svojou prácou, týmto úvahám sa nevyhnete. Premýšľate o zajtrajšku, o tom, ako ho môžete ovplyvniť tým, čo robíte už dnes. Uvedomujete si totiž svoje možnosti a máte odvahu realizovať aj tie najodvážnejšie predstavy.

Čo by ste odkázali budúcim ženám podnikateľkám?
Podnikanie vám dáva voľnosť a možnosť pracovať na sebe. Splníte si tým svoje sny a ciele. Ak vás práca napĺňa, viete ju skĺbiť s rodinou a s voľným časom. Veľké veci a úspechy sa dostavia iba vtedy, ak zotrváte. Musíte odolať a zachovať si vieru. Zostať verná svojim snom. Iba tak dokážete sebe, ale aj ostatným okolo vás, že svet je naozaj možné meniť podľa našich vlastných predstáv. No úspechom to nekončí. Musíte sa oň starať rovnako, ako o všetko vo vašom živote. A myslím, že v nás, ženách, je tento pud starostlivosti, vzácnym darom, ktorý by sme si mali vážiť rovnako, ako každé uznanie od druhých.

Na čo musia byť ženy pripravené keď sa rozhodnú podnikať?
Už týmto rozhodnutím, rozhodnutím dosahovať ciele, vystupujete zo svojej zóny komfortu. Začínate si organizovať svoj čas, dávať si jasné priority. Ak sa žena rozhodne podnikať a má navyše malé deti, musí byť pripravená na to, že najväčším luxusom bude pre ňu čas. A to si budete uvedomovať vždy. Je však dôležité myslieť na to, že veci musia zostať v rovnováhe. Myslite na to, že stratenú energiu potrebujete nanovo načerpať. Venujte sa preto športu, prijímajte energiu od druhých, od prírody, dodávajte sily sama sebe.

Čo pre vás znamená v podnikaní úspech?
Rovnako dôležité je nájsť okolo seba tých správnych ľudí. Obklopiť sa šikovnými a cieľavedomými osobnosťami je veľké šťastie. Aj tie najsilnejšie podnikateľky však zostávajú vždy ženami. Môžu si bez ostychu poplakať pri úspechu aj pri neúspechu. Láska má mnoho podôb. Aj to, že ste na seba tvrdé je prejavom lásky. Pretože vám záleží na tom, kým sa chcete stať a rozumiete tomu, že sa potrebujete neustále zlepšovať. Všímajte si však svoj úspech a tešte sa z neho. Hoci sa vám občas zdá, že stagnujete, nestrácajte nádej. Zastavte sa, vnímajte svoje okolie a na ďalší deň choďte s jasnou víziou o krok ďalej. Neúspech vás nesmie odradiť. Berte ho ako ponaučenie, ktoré vás povedie k vytýčenému cieľu.


Parse error: syntax error, unexpected end of file in /nfsmnt/hosting1_2/3/c/3cf8e9ed-32b2-40c1-80ed-9cd66fbf077f/podnikatelkaslovenska.sk/web/wp-content/themes/html5blank-stable/page-6.php on line 99